Koszalin i okolice – Baltyk zimą

2
3400

Kto by pomyślał, aby jechać zimą nad morze? A jednak każdego roku coraz więcej osób przekonuje się, że warto zobaczyć Bałtyk zimą. Jest to niezwykły czas nad morzem i jakże odmienny od lata. Piasek pokryty białym puchem, o zamarznięty brzeg rozbijają się gęste od drobinek lodu fale, a do brzegu przybijają niesione przez morze kry. Czasem Bałtyk zamarza niemal po horyzont, innym razem wygląda jak łaciate pole, usiany krami wszelkiej wielkości. Innym znów razem trafiają się cieplejsze zimy, a nie przesłonięty śniegiem piach zamarza tworząc idealną nawierzchnię do wycieczek rowerowych wzdłuż  plaży. W niektórych miejscach tworzą się gładkie lodowe zatoczki, po których można jeździć na łyżwach. Krajobraz zimowy nad morzem zmienia się – od księżycowego po niemal arktyczny. Zima nad morzem jest spokojna i cicha. To wspaniały czas na wyrwanie się choćby na weekend z pędu życia miejskiego, na wyciszenie się i pełen relaks. Spacery po białej plaży, na powietrzu nasyconym jodem, mają zdrowotną moc i pozwolą Państwu odetchnąć od codziennych stresów. Bałtyk zimą jest wyjątkowo piękny.

O tej porze roku ceny są niższe niż w sezonie letnim, nie ma tłoków. Co prawda nie popływacie Państwo w Bałtyku, ale niektóre obiekty posiadają baseny z podgrzewaną wodą, które z pewnością umilą czas i rozgrzeją po długim spacerze. Niezmiennie, także zimą, można skosztować wyśmienitą rybę podawaną na wiele sposobów w lokalnych restauracjach, a grzane wino będzie doskonałym zwieńczeniem orzeźwiającego dnia.

Zima to czas, który ze względu na wzmożone, zdrowotne działanie jodu, upodobali sobie sportowcy przyjeżdżający nad Bałtyk na obozy i zgrupowania. Dla chcących spędzić czas nieco aktywniej czekają sale gimnastyczne, siłownie i inne obiekty sportowe.  Dla amatorów narciarstwa biegowego czeka wyjątkowa trasa w jaką zamienia się plaża. Polecamy zabrać ze sobą biegówki!

źródło: http://www.zimanadmorzem.pl

2 KOMENTARZE

  1. W rejonie Koszalina mam fantastyczne miejsce na letnie wakacje. Tam też co roku spędzam wczasy z rodziną. Chodzi o miejscowość Dąbki. Rewelacyjnie położona, pomiędzy jeziorem i Bałtykiem. Schludnie, czysto na plaży, bardzo kameralnie w miasteczku turystycznym, wiele smażalni i lodziarni, rewelacyjne miejsce na letnie wczasy nad morzem z dziećmi.

  2. Publikacja jakiej poszukiwałem, sam trenuję dopiero jak jeździć na nartach, więc zapewne wstawione na
    stronie podpowiedzi mi się niesłychanie przydadzą.
    Gorące pozdrowienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj