Łeba i Bałtyk późną jesienią

3
5127
Plaża w Łebie

Plaża nad Bałtykiem w Łebie to jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce. Łeba to – szeroka i czyta plaża, a do tego mnóstwo piaski. Tuż obok znajduje się Słowiński Park Narodowy, to jeden z największych w Europie kompleks ruchomych wydm. Przy odrobinie szczęścia można przeżyć prawdziwą burzę piaskową.

Miasto Łeba jak i plaża w Łebie w porze późnej jesieni świeci pustkami. Ciężko trafić na otwartą restaurację czy znaleźć nocleg. Jednak ta „pustka” ma i swoje plusy. Spokój nad morzem jakiego nie doznacie w pełni sezonu. Spacer na pustej plaży słysząc jedynie szum morza pozwala się wyciszyć.

Łeba jest jednym z najpopularnijszych miejscowości polskiego wybrzeża. Wyróżnia ją specyficzny kilmat, jedne z najszerszych plaż polskiego Bałtyku, a największą atrakcja na skale europejską są wydmy.

Miejscowość otoczona jest wodą praktycznie z każdej strony, od zachodu jezioro Łebsko (trzecie największe jezioro w Polsce), od wschodu jezioro Sarbsko, a od północy morze Bałtyckie.

Miasto Łeba to szereg atrakcji turystycznych – Największy w Polsce park dinozaurów, stadnina koni, par linowy. Jak na miejscowość nadmorską w sezonie bardzo duża ilość miejsc noclegowych, od pól namiotowych po hotele.

Co do kuchni to tradycyjne bary ze smażoną świeżą rybą, restauracje serwujące dania regionalne i dania ryb morskich.

Łeba to miejsce, które należy odwiedzić podróżując nad Polskim Bałtykiem.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj