Sandomierz

4
3077

Sandomierz to jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Miasto położone jest na nadwiślańskiej skarpie.

Sandomierz jest doskonale zachowanym w średnowiecznym układzie uliczek z dużym rynkiem w centrum. Sandomierz to również miasto „Ojca Mateusza”. Dzięki serialowi turystycznie miasto jest oblegane. Zwiedzanie miejsc scen serialowych jest na codzień.

Sandomierz jest skarbnicą budynków wysokiej klasie artystycznej w zakresie architektury.  Najstarszy i najcenniejszy  to Zespół Klasztorny Dominikanów z kościołem św. Jakuba, z początku XIII wieku, Bazylikę Katedralną z XIV wieku ze wspaniale zachowanymi freskami i polichromią, renesansowy Ratusz, uważany za jeden z najpiękniejszych w Polsce, Zamek Królewski – dawną siedzibę królów i książąt Polski.

Wiazd na stare miasto jest przez Bramę Opatowską, która od wielu lat uważana jest za symbol miasta.

Sandomierz posiada obszerną baze zakwaterowania – hotele, zajazdy, camping, apartamenty, kwatery prywatne czy też gospodarstwa agroturystyczne.

4 KOMENTARZE

  1. Sandomierz to nie tylko ojciec Mateusz ale i prokurator Teodor Szacki z bestselleru kryminalnego „Ziarno prawdy ” Z. Miłoszewskiego 🙂

  2. Anno bardzo dobrze napisane.

    Sandomierz jest fajnym pomysłem, aby wyciągnąć dzieciaki na weekendowy wyjazd. A jak będą marudzić, to można zawsze powiedzieć, że to jest takie znane miasto z serialu 😀

  3. Przyznaję się bez bicia, że nigdy nie miałam okazji odwiedzić Sandomierza, dlatego od razu wpisuję go na moją listę miejsc „ODWIEDŹ KONIECZNIE” 🙂 Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj