Toruń i Stare Miasto

3
2736

Toruń – Stare Miasto, to liczne zabytki XIII i XIV wieczne. Liczne kościoły oraz pomniki tworzą niecodzienny unikat zabytków w jednym miejscu. Ratusz Staromiejski, gotyckie budowle i kamienice są zabytkami jakimi może pochwalić się nieliczne miasta w Polsce. Możemy zwiedzić ruiny krzyżackiego zamku, unikatowy most gotycki czy Staromiejski Teatr, który wiecznie jest zatłoczony zarówno przez mieszkańców Torunia jak i przez turystów. Ulica Szeroka, to najbardziej znana ulica Torunia z licznymi eleganckimi sklepami.

Toruń kojarzy się najbardziej z piernikami i z Mikołajem Kopernikiem, którego pomnik z 1853r. możemy oglądać na Rynku Staromiejskim.

Stare Miasto w Toruniu to obowiązkowy punk na turystycznej mapie każdego turysty. Podstawowy punk wycieczek. Rynek Staromiejski to stanowi od wieków centrum miasta. Zespół staromiejski jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytków Polski.

Nie brakuje oczywiście sklepów z tradycyjnymi toruńskimi piernikami oraz z licznymi restauracjami i kawiarniami. Na rynku znajduje się wiele hoteli i hosteli. Każdy znajdzie dobre miejsce wypoczynku dla siebie.

3 KOMENTARZE

  1. Toruń – piękne miasto, mam z nim wspaniałe wspomnienia :). Zdjęcia jak najbardziej oddają magię tego miasta. Pomimo tego, że czasy studenckie się skończyły, na pewno jeszcze tutaj wrócę :).

  2. Toruńska starówka zrobiła a mnie ogromne wrażenie, pewnie jeszcze nie raz tam zawitam 🙂 „Piernikowo” odwiedziliśmy przy okazji weekendowego wypadu do Borów Tucholskich (hotel Hanza Pałac – świetne miejsce) i na pewno jeszcze nie raz Toruń odwiedzimy 🙂

  3. Potwierdzam to że Hanza Pałac to świetne miejsce jak i to że Piernikowe miasto jest niezwykłe. Niedługo znów się wybieram i szukam nowych ciekawych miejsc i ewentualnie taniego noclegu. Z miejsc polecam Młyn Wiedzy i Muzeum Żywego Piernika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj