Kazimierz Dolny

0
2821

Kazimierz Dolny to jedno z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. To jedna z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w Polsce. Poza turystyką, Kazimierz Dolny znany jest ze swoich związków ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu też plenery malarskie. Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym i na tradycji bohemy malarskiej, literackiej i twórczej w szerokim rozumieniu tego słowa.

W mieście znajduje się bardzo dużo obiektów zabytkowych tj. synagoga, zespół zamkowy, budownictwo drewniane. Zabytki Kazimierza cechuje autentyzm, ich oryginalność to prawdziwa wartość miasta. Tutejsza architektura nacechowana jest romantyką i czarem, które dla ludzi wrażliwych są niezwykle atrakcyjne i cenne.

Baza noclegowa i kuchnia Kaziemierza

Kazimierz Dolny dysponuje  zróżnicowaną  bazą noclegową. Każdny znajdzie coś dla siebie, od hoteli, pensjonaty i kwatery prywatne po ośrodki wczasowe, siedliska itd.

W Kazimierzu Dolnym znajduje się kilkanaście doskonałych restauracji, są tu ciekawe kawiarnie i herbaciarnie, pijalnie czekolady, pizzerie, winiarnie, bary jak również smaczne obiady domowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj