Wodospad na Mosorczyku – Beskid Żywiecki

1
2878

Będąc w Zawoi koniecznie trzeba udać się nad Wodospad na Mosorczyku w paśmie Policy. Jest to najwyższy naturalny wodospad w Beskidach (8 metrów), a w dodatku bardzo urokliwe miejsce.

Droga do wodospadu jest krótka i przyjemna. Najprościej dotrzeć tam możemy szlakiem niebieskim mający swój początek w Zawoja Mosorny, PKS. Po wejściu na szlak miniemy szybko zabudowy i będzie nas czekać pierwsze podejście. Nie jest to trudny odcinek, idzie się przyjemną ścieżką w lesie. Po pokonaniu tego podejścia zaczniemy schodzić kilka minut w dół po czym rozpocznie się nowe, krótsze podejście na którym zobaczymy piękny Wodospad Na Mosorczyku. Schodząc skarpą w dół, zabezpieczoną balustradami, dochodzi się do pięknego miejsca widokowego. Stajemy na skale wysuniętej przed całą skarpę i nic nam nie zasłania widoku na wodospad.

Możemy pokusić się o dalszą wędrówkę  niebieskim szlakiem, którym dotrzemy do Mosorny Groń (1047 m). Znajduje się tam punkt widokowy skąd rozciąga się widok na całe pasmo Babiej Góry. Jest tu tez  Ośrodek Turystyczno-Narciarski Mosorny Groń z koleją krzesełkową, którą możemy zjechać Zawoi Policznego.

Z Mosornego Gronia możemy udać się szlakiem niebieskim poprzez Hale Śmietanowa w kierunku Policy.  Po drodze mijając pomnik ofiar katastrofy lotniczej z 1969 roku.  Podejście na Police od tej strony jest lekko męczące, jednak widoki zrekompensują nam cały trud wędrówki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj