XXI Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

0
3994

W trzy dni dookoła świata na łódzkich targach turystycznych

Wszystko o podróżowaniu, egzotycznych krajach, turystyce rowerowej i sposobach na odkrywanie nieznanych zakątków Polski. Inspirujące rozmowy i spotkania, wycieczki oraz prezentacja szlaków rowerowych czy fascynujących miejsc związanych z II wojną światową. Tuż przed przybyciem kalendarzowej wiosny, czyli 13, 14 i 15 marca, trzeba być w Łodzi na XXI Targach Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR.

Planujesz urlop, wakacje marzeń, masz ochotę na spontaniczny wypad z rodziną? Lubisz turystyczne ciekawostki, jesteś głodny relacji podróżniczych, szukasz kulinarnych przystani w województwie łódzkim, które oferują żywność wyrabianą według tradycyjnych receptur? Bądź z nami w hali Expo – Łódź. Już dziś zarezerwuj w kalendarzu jeden marcowy weekend.

W tym roku poświęcamy uwagę turystyce rowerowej. Region partnerski wydarzenia – MAKROREGION – WSCHODNI SZLAK ROWEROWY GREEN VELO przedstawi trasę ponad 2 tysięcy kilometrów, czekającą na wielbicieli dwóch kółek. Fani takiej formy aktywności, odwiedzając stoisko Green Velo, będą mogli doświadczyć stacjonarnego podróżowania 3D, obejrzeć pokazy akrobacji rowerowych Bartka Ćwika, otrzymać bezpłatne mapy turystyczne i gadżety. Dodatkowo, z myślą o pasjonatach dwóch kółek, łódzki oddział PTTK zorganizuje specjalny rajd, a w ramach wydarzenia odbędzie się także konferencja poświęcona turystyce rowerowej.

Ze względu na tegoroczną, 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej, na targach nie zbraknie tematów historyczno-militarnych, związanych z miejscami pamięci oraz sposobami na oryginalne pomysły przeprowadzenia lekcji historii przez rodziców i nauczycieli. Zapraszamy dzieci na warsztaty „Żołnierska dola”, a dorosłych na wycieczki połączone z grą strategiczną, które przygotuje Muzeum Tradycji Niepodległościowej w Łodzi.

Fascynują Cię spotkania z podróżnikami oraz osobami, które pielęgnują swą pasję związaną z odkrywaniem najpiękniejszych stron Polski czy zamorskimi wyprawami? Przyjdź na spotkanie z Zofią Suską, globtroterską, dziennikarką i pisarką. Przekonaj się jak pasję podróżniczą z pracą dziennikarską łączy Jarosław Kuźniar, zdobywca Telekamery 2015. Zarezerwuj czas na prelekcje Fundacji Kadry ze Świata: Anny Cymerman i Katarzyny Jusis: „Podróże argentyńskie”, Kuby Rydkodym: „Autostopem do Chin”, Mariusza Stachowiaka: „Praca marzeń, czyli o tym, jak podróżować, żeby Ci za to płacili”.

W ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się:

  • spotkanie podsumowujące realizację projektu TURYSTYKA BIZNESOWA JAKO MARKOWY PRODUKT TURYSTYCZNY ŁODZI
  • konferencja REWITALIZACJA – WYKORZYSTANIE POTENCJAŁU ŁODZI
  • konferencja TURYSTYKA SZKOLNA I WYPOCZYNEK w świetle przepisów ustaw „O systemie oświaty i usługach turystycznych”
  • spotkania z podróżnikami i prezentacje ciekawych regionów świata
  • warsztaty i spotkania związane z 70. rocznicą zakończenia II wojny światowej
  • wycieczki piesze, rowerowe i autobusowe
  • liczne atrakcje na stoiskach wystawców

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem imprez towarzyszących.

Rejestracja zaproszeń i możliwość zakupu biletów on-line w promocyjnych cenach www.targi.lodz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj