Mików – Smolnik

2
4304
Mików, Smolnik, wioski w Bieszczadach

Mików to malownicza wieś leśna leżąca w dolinie potoku Mikowego. Znajduje się na południowy wschód od Komańczy.

To idealne miejsce na biwak lub piknik.

Jadąc drogą do Mikowa przejeżdżamy przez Smolnik. Smolnik to niewielka wieś w gminie Komańcza, położona pomiędzy doliną Łupkowa, a szczytem Magurycznego. Smolnik jest jedną z najstarszych wsi w regionie, prawdopodobnie z ok. rok 1511.

Wieś ciągnie się na długość kilku kilometrów doliną rzeki Osławy, a występujące tu bardzo licznie osuwiska dodają temu miejscu uroku.

Podobnie jak Mików, wieś jest bardzo malownicza, spokojna, położona pomiędzy wzgórzami i nie leżąca przy głównej drodze, na dzień dzisiejszy jest jeszcze oazą spokoju.

Smolnik to dobre miejsce do wypoczynku, oraz krótszych i dłuższych spacerów. Delikatne miejsca do rzeki pozwalają odpocząć przy szumie nurtu wody, przerywanym czasami tylko porykiwaniem krów i szczekaniem psów.

źródło: www.twojebieszczady.net

2 KOMENTARZE

  1. Mików to wieś, gdzie jako dziecko spędzałam wakacje. Mało kto w ogóle słyszał o tym urokliwym miejscu. Ja niedawno spotkałam inne, bliskie mojemu poczuciu wakacji w rytmie slow – Bielsko-Biała. Dzięki krótkiemu pobytowi tu: http://beskid.bielsko.pl/, totalnie się zakochałam. Do wakacji w Mikowie chętnie bym wróciła. Czy jest tam jakaś możliwość noclegu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj