Gościniec Dworski w Ropie – Restauracja staropolska

3
4442

Gościniec Dworski w Ropie ma został ulokowany w oficynie wschodniej zespołu dworskiego w Ropie. Powstał prawdopodobnie w 1803 roku przy rozbudowie Dworu, który przybrał formę istniejącą do dzisiaj. W czasie świetności Dworu w Ropie oficyny stanowiły zaplecze gospodarcze i kuchenne dla przyjęć i biesiad odbywających się w Dworze.

Ignacy Łukasiewicz dzięki Stanisławowi Fedorowiczowi przeprowadzał tutaj pierwsze próby destylacji ropy naftowej, a niewykluczone, że ostatni właściciel Ropy Romuald Wowkonowicz gościł w Dworze Prezydenta Ignacego Mościckiego i Premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego! Wtedy kuchnia w oficynie musiała zatem sprostać tak zacnym wyzwaniom by goście nie tylko docenili gościnność gospodarzy ale również wyjątkowy smak potraw. Dzisiaj oficyna ma podobną funkcję jak niegdyś, a naszym marzeniem pozostaje Państwa zadowolenie po odwiedzeniu Gościńca Dworskiego w Ropie.

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze się czyta Twoje relacje. Zapraszam do Gródka nad Dunajcem Wspaniała okolica, jezioro, góry wszystko czego możecie chcieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj