Gościniec Dworski w Ropie – Restauracja staropolska

3
2190
5.00 avg. rating (99% score) - 2 votes

Gościniec Dworski w Ropie ma został ulokowany w oficynie wschodniej zespołu dworskiego w Ropie. Powstał prawdopodobnie w 1803 roku przy rozbudowie Dworu, który przybrał formę istniejącą do dzisiaj. W czasie świetności Dworu w Ropie oficyny stanowiły zaplecze gospodarcze i kuchenne dla przyjęć i biesiad odbywających się w Dworze.

Ignacy Łukasiewicz dzięki Stanisławowi Fedorowiczowi przeprowadzał tutaj pierwsze próby destylacji ropy naftowej, a niewykluczone, że ostatni właściciel Ropy Romuald Wowkonowicz gościł w Dworze Prezydenta Ignacego Mościckiego i Premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego! Wtedy kuchnia w oficynie musiała zatem sprostać tak zacnym wyzwaniom by goście nie tylko docenili gościnność gospodarzy ale również wyjątkowy smak potraw. Dzisiaj oficyna ma podobną funkcję jak niegdyś, a naszym marzeniem pozostaje Państwa zadowolenie po odwiedzeniu Gościńca Dworskiego w Ropie.

Booking.com

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze się czyta Twoje relacje. Zapraszam do Gródka nad Dunajcem Wspaniała okolica, jezioro, góry wszystko czego możecie chcieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Podaj swój komentarz!
Proszę podać swoje imię

7 + 12 =